Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2019. Szeptember 10. 11:50, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Virágos Székesfehérvár - szeptember 09- től október 06- ig lehet pályázni növényekre

Virágos Székesfehérvár - szeptember 09- től október 06- ig lehet pályázni növényekre

Már tíz éve támogatja Székesfehérvár Önkormányzata és Székesfehérvár Városgondnoksága a lakosság parkosítási törekvéseit növényültetési pályázat indításával.

A 2020-ban kiosztásra kerülő növényekre egy hónapon keresztül lehetet pályázni szeptember 9-től. A társasházak pályázhatnak vadszőlőre is, amit a kukaketrecek befuttatására használhatnak, illetve ismét lehet igényelni komposztot.

A 2011-ben indított pályázat első évében mindössze 139 jelentkező volt. A kezdeményezés sikerét pedig mi sem bizonyítja jobban minthogy, hogy évről-évre gyors ütemben növekszik a résztvevők száma. Az intézmények és társasházak mellett idén is pályázhatnak a családi házban lakók, valamint az erkélyeket, ablakokat szépíteni vágyók. Újdonság, hogy a társasházak pályázhatnak vadszőlőre is, amit a kukaketrecek befuttatására használhatnak, illetve ismét van komposzt is a kínálatban.

A pályázatot 2019. szeptember 9. és október 6. között lehet benyújtani.

Egyre többen kapcsolódnak be a vonzóbb városkép kialakításába ingatlanjaik virágosításával. Szép példák vannak lakótelepeken kialakult kertészkedő közösségekről, akik a házuk előtti területet színes, pihenésre alkalmas kertté alakították át. Gyönyörű látványt nyújtanak a pályázaton kapott, dúsan virágzó muskátlik és petúniák az ablakok, erkélyek és virágtartóiban.

A virágültetési pályázatot Cser-Palkovics András polgármester és Bozai István városgondnok hétfőn délelőtt indította el a Fehérvár Médiacentrum által meghirdetett panelkert szépségverseny győztes háza, a Budai 74-78. előtt. Az eseményen Dr. Horváth Miklósné és Molnár Tamás önkormányzati képviselő is ott volt ugyanis mind a Vízivárosban, mind pedig a vasút környékén és a tágabb értelemben vett belvárosban sokan pályáznak évről évre növényekre.

Jövő év tavaszán egynyári palántákat és muskátlikat vehetnek át a pályázók.

A növényeket továbbra is személyesen lehet majd átvenni új helyszínen, a Selyem utcai Iparcikk Piac területén. A pályázat benyújtása kizárólag a www.varosgondnoksag.hu internetes oldalon található pályázati adatlap kitöltésével lehetséges. Az eddigi pályázatok során megszokott kategóriák (iskolák, intézmények, társasházak, családi házak, ablakok-erkélyek) nem változnak, azonban a növények kiválasztása „egységcsomag” alapján történik úgy, mint a tavalyi évben. A társasházak pályázhatnak vadszőlőre is, amit a kukaketrecek befuttatására használhatnak, illetve ismét lehet igényelni komposztot.

Csak székesfehérvári lakosok pályázhatnak és a pályázatot a október 6-ig kell benyújtani.

A pályázat menete:
A www.varosgondnoksag.hu honlapon található pályázati adatlap kitöltése után tavasszal a nyertes pályázók időpontot foglalnak a növények átvételére ugyancsak a Városgondnokság honlapján, majd a Selyem utca, Iparcikk Piac területén vehetik majd át a növényeket, melyekről az ültetés után fényképet kell készíteni.

A növénytelepítési pályázat kizárólag a www.varosgondnoksag.hu honlapon található adatlap kitöltésével érvényes. (E-mailben, papíron benyújtott pályázat nem érvényes.) Az adatlapon a kategória kiválasztása után ki kell választani az „egységcsomagot”, majd beírni a személyes adatokat. A pályázó nyilatkozik arról, hogy a megnyert növényeket szakszerűen elülteti, és gondját viseli, majd kap egy automatikusan generált sorszámot. A torlódás elkerülése érdekében a nyertes pályázók tavasszal pedig időpontot foglalhatnak a növények átvételére az e-mailben kapott linken.

A pályázat beadási határideje:
A pályázatot 2019. szeptember 9. és október 6. között lehet benyújtani.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár

A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat

Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.

2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld

Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne

Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.