Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2014. Május 15. 13:10, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Autókat, benzinkút és áruház tetejét rongált meg a szél Zalában

Vihar - Autókat, benzinkút és áruház tetejét rongált meg a szél Zalában

Két helyen is autókat rongáltak meg a szél miatt kidőlt fák Zalában, de benzinkút és áruház tetőlemezeit is megbontotta a vihar - közölte honlapján csütörtökön a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Nagykanizsán a Deák téren dőlt rá egy fa az alatta parkoló személyautóra, Keszthelyen pedig a Sopron utcában rongált meg egy autót a ráboruló vadgesztenyefa. Zalaegerszegen egy benzinkút, Keszthelyen egy hipermarket tetőborítását bontotta meg a szél, veszélyeztetve ezzel a gyalogos és járműforgalmat.
A városüzemeltető Via Kanizsa Nonprofit Zrt. az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a rendkívüli időjárási körülmények miatt csütörtök reggel lezárták Nagykanizsán a Sétakert gyalogútjait. A parkban a szél tövestül kidöntött egy koros vadgesztenyefát, amely fennakadt a környezetében lévő növényzeten, de a balesetveszélyt csak a vihar elmúltával tudják elhárítani.
Zala megye több településén villany- és telefonkábeleket szakítottak el, néhány esetben családi házra dőltek a fák, számos helyen pedig utakat torlaszoltak el a kifordult fák és a letörött ágak. Személyi sérülés sehol nem történt.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.