Hírek
2019. Augusztus 07. 10:53, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu
Vett egy általános iskolás bizonyítványt, hogy jogsit szerezhessen
Közokirat-hamisítás bűntette miatt emelt vádat azzal a 24 éves kaposvári férfival szemben az ügyészség, aki azért vett magának hamis általános iskolai bizonyítványt, hogy jogosítványt szerezzen.
A vádlott nem végezte el az általános iskolát, így nem rendelkezett a vezetői engedély megszerzéséhez szükséges alapfokú végzettséggel. Azért, hogy ezt kijátssza, 2018 januárjában Budapesten kiállíttatott magának egy hamis általános iskolai bizonyítványt, majd Kaposváron beiratkozott egy autóvezetői tanfolyamra – közölte a Somogy Megyei Főügyészség közleményében.
Kifejtve, hogy a férfi a tanfolyam elvégzése után a hamis bizonyítvány bemutatásával gépjárművezető vizsgára jelentkezett, amit sikeresen teljesített, ezt követően pedig kezdeményezte a Kaposvári Járási Hivatalban a jogosítvány kiállítását. Miután azt megszerezte, a kaposvári nyomozók tudomást szereztek az esetről és büntetőeljárást indítottak a férfi ellen.
Az ügyészség a korábban már büntettet, de a nyomozás során beismerő vallomást tett vádlottal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
