Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2023. December 18. 11:29, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Vádat emeltek két nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek

Vádat emeltek két nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek

Pénzmosás bűntette miatt vádat emelt a Kaposvári Járási Ügyészség két nyírségi nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek - közölte a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A vádirat szerint a két nőt 2022 márciusában egy ismeretlen férfi leszólította az utcán, és rávette arra, hogy fejenként 100 ezer forint ellenében nyissanak egy-egy bankszámlát az egyik kisvárdai bankfiókban azért, hogy arra csalásból származó átutalásokat tudjanak fogadni.

Ezután az egyik elkövető - magát banki alkalmazottnak kiadva - telefonon felvette a kapcsolatot egy somogyi plébánossal, akitől csalárd módon, a bankszámlán történt gyanús utalásokra hivatkozással megszerezte a plébánia folyószámlájának eléréséhez szükséges netbankos hozzáférés adatait és a bankkártyaadatokat - ismertették.

Miután a két nő által nyitott bankszámlákra több millió forintos utalások érkeztek a plébániától, a megbízóik elvitték őket egy nyíregyházi bankfiókba, ahol a vádlottak készpénzben felvették a bűncselekményből származó összegeket, amit a bűntársaiknak adtak át - tudatta a főügyészség.

Fotó: Illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele