Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2018. November 03. 09:47, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újabb melegrekordok dőltek meg

Újabb melegrekordok dőltek meg

Újabb melegrekordok dőltek meg pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook oldalán.

November 2-án két melegrekord is megdőlt. A Békés megyei Mezőgyán községben délután 24,8 fokot mutatott a hőmérő. Ilyen meleget ezen a napon meteorológiai állomások még nem mértek. Az eddigi rekordot 1928 óta Ásotthalom tartotta 23,2 fokkal.

Ilyen enyhe hajnal sem volt még ezen a napon, a szintén Békés megyei Lőkösházán a hőmérséklet az éjszaka során nem csökkent 16,7 Celsius-fok alá. Mostanáig a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord 13,8 fok volt, azt 1968-ban Pannonhalmán és Siófokon mérték.

A legfrissebb előrejelzés szerint változékony idő várható, de a maximumok továbbra is 20 fok körül alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk