Hírek
2022. Augusztus 01. 15:26, hétfő |
Helyi
Forrás: hvg.hu
Több éjszakán át katonai menetoszlopok haladnak majd a hazai autóutakon
A zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű.
Katonai menetoszlopokra kell számítani augusztus 1. és 3. között az esti és éjszakai órákban Magyarország útjain – közölte hétfőn a Honvédelmi Minisztérium. A tárca szerint a következő menetvonalon kell majd katonai járművekre számítani:
Hajdúhadház – 4 – 354 – M35 – M3 – M31 – M0 – M1 – 8119 – Tata.
A járműoszlopok hidakon is átmennek, a teljes mögöttes forgalom kizárása mellett. Ezek a következők: M3 Oszlári Tisza-híd, M0 Soroksári Duna-híd, M0 Hárosi Duna-híd.
A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai járműveket, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvojok hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását a konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 27. 11:39, szombat | PR
Átalakul a digitális ökoszisztéma: az AI a keresés mellé lép, nem a helyére
a beszélgetésalapú internet kora jön, a bankolásban is új elvárásokat hoz
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
