Hírek
2017. Július 17. 05:37, hétfő |
Helyi
Forrás: deakgyujtemeny.hu
Színlabirintus - nyári kaland a Deák Gyűjteményben és a Hetedhét Játékmúzeumban

2017. július 17-től 21-ig, hétfőtől péntekig 8:30 és 16 óra között. Festészet, grafika, szobrászat, csendélet, tájkép, portré - a művészet világa.
Egy izgalmas nyári kalandra hívunk minden kedves gyereket. Nem is akármilyen helyszínre, itt a gyerek megismerkedhetnek különböző művészeti eszközökkel és ezek használatával (grafit, akvarell, pasztell, szén stb.).
A résztvevők betekintést nyerhetnek különböző művészeti korszakokba, illetve a kortárs művészettel is megismerkedhetnek. A hét lezárásaként szeretettel várjuk a szülőket, rokonokat, barátokat és lelkes rajongókat egy kis házi tárlatra az itt készült alkotásokból.
A foglalkozássorozat napközis jelleggel működik, tízórait, meleg ebédet, uzsonnát, friss gyümölcsöt, fagylaltot, innivalót biztosítunk a résztvevőknek.
Helyszínek:
Városi Képtár -- Deák Gyűjtemény (Székesfehérvár, Oskola u. 10.)
Hetedhét Játékmúzeum -- Moskovszky és Réber Gyűjtemény (Oskola u. 2--4.).
Részvételi díj: 18 000 Ft/fő, testvérkedvezménnyel 16 000 Ft/fő.
Szakmai vezetők: Novák Edith és Szűts Angéla múzeumpedagógusok
Jelentkezés: Novák Edith +36 70 932 3919
Ízelítő kép az első turnusból:
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését