Városlista
2025. november 4, kedd - Károly

Hírek

2018. Július 26. 08:54, csütörtök | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Szervezett Vidi, gól nélküli döntetlen Razgradban a Ludogorec ellen

Szervezett Vidi, gól nélküli döntetlen Razgradban a Ludogorec ellen

Idegenben lépett pályára a MOL Vidi a Bajnokok Ligája második selejtező körében.

A bolgár bajnok Ludogorec Razgrad brazil játékosokkal a soraiban fölényben volt, az első félidőben csak a hazaiaknak volt helyzetük, de gól nem született ezekből. A folytatásban is nagy nyomás alatt játszott a magyar bajnok, de hátul nem hibázott, így lehozta 0-0-ra a meccset. Visszavágó egy hét múlva Felcsúton.

Kimaradt a MOL Vidi kezdőjéből Danko Lazovics, Marko Nikolics a biztonságot szem előtt tartva a Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Nikolov, Varga, Huszti - Scsepovics, Kovács tizenegyet küldte pályára. A Ludogorec kezdőcsapata tele volt légióssal, annyi brazil szerepelt benne, ahány magyar a Vidiében, ennek megfelelően nagy nyomást is helyeztek a bolgárok a vendégek kapujára. De Kovácsiknak nem akadt sok védeni valója egészen a 15. percig, akkor kipattant róla Lucas Sasha lövése. Egy perccel később majdnem nagyobb baj lett, Wanderson labdája túljutott a kapuson, de Fiola kivágta a gólvonal elől.

Néhány szép labdakihozatallal a Vidi is jelezte, hogy nemcsak védekezni akar, de alapvetően a saját térfelére koncentrált, fegyelmezetten visszazárt. A 24. percben ezt remekül gurigázta ki a Ludogorec, Keserü került helyzetbe, de mellé helyezett. Újabb tíz perc elteltével az igen technikásan játszó hazaiak Marcelinho révén veszélyeztettek, bravúr kellett Kovácsiktól a megpattanó lövésnél. Kőkemény belépők is akadtak a meccsen, inkább a Vidi részéről, a nem túl nagy iramot és játékot is igyekezett tördelni a magyar csapat. Három sárga lap lett az ára, igaz, helyzete több már nem akadt a Ludogorecnek az első félidőben.

A második félidő első percében az történt, ami addig egyszer sem: eltalálta a kaput a Vidi. Huszti felívelését Juhász bólintotta középre, Stopira pedig kapura fejelt, először késztetve védésre Renant. Az 55.percben megúszta a Vidi az addigi legnagyobb hazai helyzetet, Wanderson egy szöglet után centikkel lőtt a jobb sarok mellé. Nego egy kontra végén keresztbe lőtt a hazai kapu előtt, de ezekben a percekben fokozta a nyomást a Ludogorec. Ívelések és lövések is jöttek, igaz, veszélyt nem jelentettek. A középpályán Pátkaival frissített Nikolics, majd a megsérülő Nikolov helyett Lazovicsot is beküldte a Vidi mestere.

A szintén csereként beálló Swiercok lövése vezette fel az utolsó negyedórát, Kovácsik védett. Majd pár másodperccel később felszedte Marcelinho elől is a labdát, de ennél a helyzetnél lest is jelzett az asszisztens. A 82. percben megint a legveszélyesebb brazil lőhetett, blokkolták, a következő percben pedig kapu fölé küldte Kovácsik röviden kiöklözött labdáját. Megúszott pár tiszta helyzetet a Vidi, sok szögletet küldtek be hatástalanul a hazaiak, így fordultunk a rendes játékidőt követő hosszabbításba. Hat percet húzott rá a játékvezető a kilencvenre, de ennyi sem volt elég a gólhoz. A szervezetten játszó, az ellenfél kapujára veszélytelen, de jól védekező fehérváriak 0-0-ról indulnak a visszavágón is magasabban jegyzett, az előző körben kilenc gólt szerző ellenfelükkel szemben.

PFC Ludogorec - MOL Vidi 0-0

szekesfehervar.hu

Címkék: labdarúgás, vidi

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 228. örökrangadót

A címvédő Ferencváros 4-1-re győzött az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának szombat esti rangadóján.

2025. November 01. 08:48, szombat | Sport

Konferencia-liga - Az MLSZ megpályázza a 2028-as és 2029-es Konferencia-liga-döntő rendezését

Megpályázza a 2028-as és 2029-es Konferencia-liga-döntő rendezését a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ).

2025. Október 31. 08:08, péntek | Sport

Örmény-magyar - Még egy repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba

A nagy érdeklődésre való tekintettel még egy szurkolói repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba, ahol a magyar labdarúgó-válogatott november 13-án a házigazda örményekkel játszik világbajnoki selejtezőt.

2025. Október 30. 07:30, csütörtök | Sport

Angol Ligakupa - Búcsúzott a Liverpool

A Liverpool hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól a labdarúgó angol Ligakupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, ezzel búcsúzott a sorozattól.