Hírek
2017. December 23. 10:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Százból tizenkét autón decemberben is nyári abroncsok vannak
Százból tizenkét autón még decemberben is nyári abroncsok vannak, és ennél is rosszabb a helyzet a kisteherautók és mikrobuszok esetében az Abroncs Kereskedőház által végzett felmérés alapján.
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a cég munkatársai csaknem 2000 járművet - személyautót, mikrobuszt és kisteherautót - néztek át Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs, Székesfehérvár és Zalaegerszeg közterületein.
A vizsgált járműveknél 86 százalékos volt a téli gumi aránya, magasabb, mint a korábbi években. A kocsik két százalékán négyévszakos, vagy kemény terepre tervezett off-road, 12 százalékán nyári abroncs volt. A kisteherautók és mikrobuszok 20 százalékánál figyelték meg a december közepi felmérésben azt, hogy még mindig nyári gumi van rajtuk.
A közleményben megjegyzik: pont e járműveknél várták volna, hogy magasabb a téli abroncsok aránya, hiszen ezeket az autókat többnyire napi szintű munkára használják tulajdonosaik.
Hozzáteszik: bár a 86 százalékos téliabroncs-felszereltség nem tekinthető rossznak, a használt gumik több mint 20 százaléka problémás, elöregedett és/vagy kopott.
Az AKH adatai szerint a nyugati országrészben az osztrák határ közelsége miatt magasabb a téli abroncs használatának aránya, de keleten is jobb a helyzet, mint a fővárosban. Budapesten belül nagy a szórás, volt olyan városrész, ahol 20 százalék feletti nyárigumi-használatot figyeltek meg a személyautók között is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
