Hírek
2018. Március 13. 18:55, kedd |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Rekordnagyságú mezőny várható az Orka Kupán
Péntektől vasárnapig Közép-Európa egyik legjelentősebb szinkronúszó utánpótlás versenyének ad otthont Székesfehérvár.
Az Orka Kupán tizenhárom ország hétszáz indulója ugrik medencébe. A házigazda klub hagyományos viadala igazi sikertörténet, hiszen az elmúlt két évtizedben hatalmasat nőtt a verseny ázsiója. Az esemény díszvendége egy kétszeres olimpiai bajnok szinkronúszó lesz.
Az Orka Fehérvári Szinkronúszó Sportegyesület immár huszonegyedik alkalommal rendezi meg a jelentős hazai és nemzetközi mezőnyt felvonultató Orka Kupát. Az idei versenyre immár Belgiumból és Svájcból is neveztek. A hazai egyesületek mellett érkeznek csapatok Oroszországból, Görögországból, Izraelből, Ausztriából, Horvátországból, Csehországból, Szlovákiából, Lengyelországból, Romániából és Litvániából.
„Az eddigi szakmai munkánk, illetve a verseny színvonala szájról-szájra terjedt és egyre több külföldi egyesület gondolja úgy, hogy érdemes nálunk versenyezni. Most már nyugodtan kijelenthetjük, hogy Közép-Európa egyik legnépesebb utánpótlás versenye zajlik Fehérváron” - mondta Molnár Andrea, az Orka Sportegyesület szakmai vezetője.
„A több mint két évtizede megrendezésre kerülő Orka Kupa, a kontinens legnagyobb olyan viadala, ahol több generáció és képzettségi osztály méri össze magát és ismerheti meg egymást” - hangsúlyozta Balogh Sándor a Magyar Szinkronúszó Szövetség elnökségi tagja. „A kicsik megismerhetik a nagyokat, egy olimpiai bajnokot. A példamutatás, a tapasztalat átadása tud megtörténni egy ilyen rangos eseményen.”
Az Orka Kupa már a vizes sportokat tömörítő európai szervezet, a LEN versenynaptárába is bekerült és továbbra is élvezi Székesfehérvár önkormányzatának támogatását.
„Nagyon fontos, hogy Székesfehérvár részt vegyen a különböző sportágak vérkeringésében és ezzel is példát mutasson a fiataloknak, továbbá a városmarketing szempontjából is nagyon fontos, hogy ennyi versenyző látogat hozzánk” - mondta Östör Annamária egészségügyi és sport tanácsnok.
A szinkronúszás népszerűségét jól mutatja, hogy a házigazda klubban a tavalyi vizes világbajnokság hatására újabb kezdő csoport indult – ők is bemutatkoznak majd a háromnapos versenyen. Az Orka Kupa díszvendége a sportág egykori világklasszisa lesz: a kétszeres olimpiai bajnok orosz Alla Shiskhina még gyerekkorában szerepelt a fehérvári versenyen – aztán csapatban Londonban és Rioban is felért a csúcsra.
Március 16-án, pénteken a kötelező gyakorlatokra kerül sor, szombaton a párosok és a csapatok mutatkoznak be, vasárnap pedig a páros és kombinációs kűrökre kerül sor a Csitáry G. Emil Uszodában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 07:26, csütörtök | Sport
Férfi kézilabda BL - Nyolcgólos előnyben a Veszprém
A Veszprém házigazdaként 32-24-re legyőzte a Paris Saint-Germaint a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának szerdai játéknapján, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
2026. Április 01. 07:15, szerda | Sport
Magyar-görög - Nem bírt egymással a két csapat
A magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott a vendég görög csapattal a Puskás Arénában rendezett keddi barátságos mérkőzésen.
2026. Március 31. 07:13, kedd | Sport
Magyar-görög - Rossi: mostani ellenfelünk erősebb, mint Szlovénia
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott keddi ellenfele, a görög csapat erősebb, mint a szombaton 1-0-ra legyőzött Szlovénia volt.
2026. Március 30. 07:57, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Antonelli nyert és vezet az összetettben is
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes 19 éves versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, sikerével pedig a világbajnoki pontversenyben is átvette a vezetést.
