Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2020. Február 19. 09:46, szerda | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Régészeti próbafeltárás lesz - jövő keddtől lezárják a Palotai úti kis murvás parkolót

Régészeti próbafeltárás lesz - jövő keddtől lezárják a Palotai úti kis murvás parkolót

A Palotai úton, az Alba házzal szemben lévő kis murvás parkolóban régészeti próbafeltárást végeznek jövő héttől: a február 25-én kezdődő munkálatok idejére a parkolót lezárják.

A Palotai út 201. helyrajzi számú ingatlanra tervezett parkolóház területén a jogszabályoknak megfelelően régészeti próbafeltárást kell végezni. A geofizikai kutatás a tavalyi év végén megtörtént, a soron következő, jövő héten induló feltárással a régészeti érintettséget tudják meghatározni.

A munkálatokat február 25-én, kedden kezdik el, és a tervek szerint két hétig – maximum egy hónapig – folyhat a feltárás. Ebben az időintervallumban lezárják a parkolót.

Felhívják a lakosok figyelmét, hogy a feltárás kezdetére a területen parkoló gépjárműveikkel álljanak el.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.