Hírek
2013. November 20. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Pánik a pénztárgéppiacon
Valóságos pánikot okozott a pénztárgép-forgalmazók körében nemzetgazdasági miniszter legújabb pénztárgéprendelete, holott a tárca épp a zökkenőmentes átállással indokolta a módosítást - írja a Világgazdaság Online.
Jó nyolcvanezer pénztárgép cseréje akadt el, miután jogerőre emelkedett a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal október végén hozott döntése, amellyel visszavonta az Alt-Cash Kft-nek korábban kiadott forgalmazási engedélyt a SAM4S NR-270 pénztárgépre. Miután a Világgazdaság hetek óta hasztalanul kereste az Alt-Cash Kft. ügyvezetőjét, csupán a viszonteladó szerviz-szakma becslésére hagyatkozhatott cikkének írásakor: az Alt-Cash-sal kapcsolatban álló vállalkozók szerint legalább 80 ezer készüléket rendeltek meg a gépcserére kötelezettek a Kft.-től.
A 80 ezer készüléket megvenni szándékozók most nem tudják, mikor kapják vissza a több tízezer forintos előleget. Dolgukat nehezíti a Nemzetgazdasági Minisztérium legfrissebb rendelete is, amely azt mondja ki: a hatálybalépését, vagyis november 15-ét megelőzően megkötött szerződés „a március 20-át megelőzően engedélyezett, de a rendeletben foglalt előírásoknak meg nem felelő, elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgép üzemeltetésére abban az esetben jogosít, ha az a forgalmazó által visszaigazolt, valamint érvényes forgalmazási engedéllyel rendelkező és ténylegesen forgalomba hozható pénztárgépre vonatkozik”.
Ha pedig ilyen szerződéssel nem rendelkezik – például azért, mert a megrendelt kassza engedélyét visszavonták –, úgy „elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgép üzemeltetésére abban az esetben jogosult, ha a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) internetes honlapján, az erre a célra kialakított felületen leadott megrendeléssel rendelkezik”.
Ez azt jelenti, hogy akinek olyan szerződése van, amiben a típus nincs megjelölve, vagy a megjelölt típus nem hozható ténylegesen forgalomba (ilyen az összes SAM4S NR-270, miközben más cégek olyan készülékekre vettek föl megrendelést, amiket máig sem engedélyeztek), csak akkor használhatja a régi gépét, ha az adóhatóságnál rendel egy újat.
A szervizek jó része attól fél, hogy elveszti a munkáját, vagy akár a megrendelői egy részét is. Mert ha a végfelhasználó a NAV-nál rendeli meg a készüléket, senki sem tudja, hogy a pénztárgépimportőrök milyen kritériumok alapján fogják szétosztani a megrendeléseket az üzembe helyezést és viszonteladást végző szervizek között. Eddig a szervizeknek megvolt a maguk stabil megrendelői köre, és félő, hogy még a meglévőket is elvesztik, ha az importőr osztja szét a munkát. Az egyik szervizben azt a kérdést tették föl ezzel kapcsolatban, hogy mostantól vége a piaci versenynek?
Másutt az is felvetődött, hogy mikor és miként fogják a sok ezernyi kisvállalkozást értesíteni, hogy ha valakinek éppen SAM4S NR-270 megrendelése volt, és még nem rendelt újat a NAV honlapján, már bírságolható - írja a gazdasági lap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
