Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2018. December 18. 17:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Nyolcvan méterre állt meg egymással szemben két vonat, vizsgálat indult

Nyolcvan méterre állt meg egymással szemben két vonat, vizsgálat indult

Két vonat mintegy 80 méterre állt meg egymással szemben egy Gyálról szabálytalanul elinduló szerelvény miatt kedden, a társaság biztonsági szakértői vizsgálják a körülményeket és az okokat

- közölte a Mávinform az MTI-vel. A közleményben azt írták, a szabálytalanul elinduló, a Nyugati pályaudvarra tartó vonat egy váltót megrongált, de még az állomás területén megállt. Eközben a másik irányból, a Nyugatiból Lajosmizsére közlekedő járatot a mozdonyvezető még az állomás előtt megállította, mert a biztosítóberendezés jelezte, hogy nem szabad az állomásra behaladnia.

A Mávinform közlése szerint az egymástól 80 méterre megálló vonatokon az utasok nem voltak közvetlen veszélyben.

Azóta a helyszíni vizsgálatokat elvégezték és a váltószerkezetet is helyreállították; a menetrend fokozatosan állhat helyre - írták.

Címkék: Gyál, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.