Hírek
2018. Október 06. 15:08, szombat |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Négyszer is vezetett, de csak egy pontot szerzett a Volán a Linz ellen
Parádés első harmadot produkált itthon a Fehérvár AV 19 a Linz elleni EBEL-derbin, de a sógorok a visszajöttek a meccsbe,
sőt a harmadik harmad vége előtt kiharcolták a hosszabbítást, amelyet két perc alatt eldöntöttek, a gólgazdag meccsen 6-5-re nyertek az osztrákok. A szezonban először veszített itthon a Volán, de vasárnap a Znojmo ellen lehet javítani mérlegen.
Kilenc góllal tömte ki az előző fordulóban a Volánt Salzburg, ezzel együtt sem kezdte ilyen jól a szezont az AV 19, amely tabella hatodik helyéről várta, a liga-hatodik Linz elleni összecsapást.
A salzburgi zakó nem viselte meg Hannu Jarvenpaa együttesét, mert parádésan kezdett a Linz ellen! Timotej Sille mindárt a meccs elején megszerezte első EBEL-gólját. Erre viszonylag hamar jött a válasz a sógoroktól: Locke egyenlített. Aztán parádézott a hazai csapat, előbb Luttinen majd Hári János szerzett gólt, utóbbi nem mindennapi találatot varázsolt a jobb felső vinklibe! A vendégek jobbnak látták, ha kapust cserélnek...
A második játékrészben mintha az öltözőben maradtak volna a fehérváriak, a Linz összekapta magát és pár perc alatt egalizált. Caruso nagy gólja (4-3) azonban komoly reményekkel vértezte fel az AV 19-et. A harmadik harmadban az egykori fehérvári Brocklehurst foszlatta szerte a három pont reményét. A bekk kétszer is egyenlített: előbb 4-4-re hozta a meccset, majd Phillips emberelőnyös találata után is egalizált. (5-5). Jöhetett a hosszabbítás, amelyben Da Silva klasszisa döntötte el a pontok sorsát. A Fehérvár AV 19 a hetedik helyről várhatja a vasárnapi Znojmo elleni újabb hazai meccset.
Fehérvár AV 19 - Linz 5-6 (3-1) (1-2) (1-2) (0-1)
Gólszerzők: Sille, Luttinen, Hári, Caruso, Pillips, ill. Locke, Woger, Lebler, Brocklehurst (2), Da Silva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport
Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe
A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,
