Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2020. Július 27. 05:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Napsütéses, meleg idővel ér véget a július

Napsütéses, meleg idővel ér véget a július

Hétfőn keletebbre még lehetnek záporok, zivatarok, a hét további részében sok lesz a napsütés, sokfelé 30 foknál melegebbre kell számítani

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn a Dunántúlon általában napos idő várható kevés gomolyfelhővel, és ott csak elvétve lehet futó zápor. A Dunától keletre azonban erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, és nagyjából a Salgótarján-Szeged vonalban és attól keletre több helyen kialakulhat zápor, zivatar. Erős vagy viharos széllökés csak zivatar idején lehet. A leghidegebb órákban 13-19 fok lehet. Napközben 26-31 fokig melegszik fel a levegő.

Kedden sok napsütés várható, csapadéknak kicsi az esélye. A minimumhőmérséklet 13 és 19, a maximumhőmérséklet 27 és 34 fok között alakul.

Szerdán több órára kisüt a nap. Helyenként fordulhat elő zápor, zivatar, nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten. Sokfelé élénk, néhol erős lesz a légmozgás, zivatar térségében átmenetileg viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 21, a legmagasabb hőmérséklet 28 és 33 fok között valószínű.

Csütörtökön is többórás napsütés várható. Főleg délen fordulhat elő zápor, zivatar. A Tiszántúlon megélénkül a szél, zivatar idején erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 13-20 fok lesz. Napközben 27-32 fokig melegszik fel a levegő.

Pénteken napos idő várható, főként az északkeleti tájakon előfordulhat egy-egy zápor, zivatar. Nagy területen megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 13 és 19, a legmagasabb hőmérséklet 26 és 31 fok között valószínű.

Szombaton, augusztus elsején napos időre lehet számítani, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 10 és 18, a maximumhőmérséklet 24 és 30 fok között várható.

Vasárnap többórás napsütést követően délutántól északnyugat felől felhők érkezhetnek, ott egy-egy zápor sem kizárt. A szél sokfelé élénk, néhol időnként erős lesz. A leghidegebb órákban 10-18 fok lesz. Napközben 26-31 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, július, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború