Hírek
2017. Október 06. 05:45, péntek |
Helyi
Forrás: facebook.com
Mellrák elleni séta szombaton Fehérváron
Az idei esztendőben is közös sétával hívják fel a figyelmet a mellrák elleni küzdelem támogatására és a szűrővizsgálatok fontosságára 2017. október 7-én.
A szombat délelőtti esemény megnyitója 11 órakor kezdődik az Országalmánál, ahol a résztvevők megkapják a szimbolikus rózsaszín léggömböket. A séta végén az Országalmánál felállított sátrakban szakemberek adnak tanácsot a mellrákkal és a mell önvizsgálatával kapcsolatban.
Az emlőszűrés során végzett tapintásos vizsgálat és kisdózisú röntgenfelvétel már a 3-4 mm nagyságú kezdődő rosszindulatú daganatokat is felfedezi. Ilyen korai stádiumban a betegség még nagy valószínűséggel nem terjedt el a szervezetben, ezért lehet gyógyítani.

Dr. Pásztor László, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési koordinátora arra hívta fel a figyelmet, hogy a 45 és 65 év közötti hölgyeket várják év végéig emlőszűrésre. Székesfehérváron a Szent György Kórházban kiválóan felkészült szakemberek végzik a vizsgálatot, ami a korábbinál kíméletesebb és gyorsabb is. Arra biztatott mindenkit, hogy ha kap levelet, meghívást, menjen el a vizsgálatra. A szűrés biztonságot ad, az időben megtalált daganat pedig gyógyítható!
A helyszínen is lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre.
- KAPCSOLÓDÓ:
Az ország egyik legmodernebb ultrahang készüléke

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
