Hírek
2018. Április 22. 10:53, vasárnap |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Megvédte címét Kovács Sarolta az öttusa Ob-n, Alekszejev Tamara ezüstérmes
A Volán Fehérvár és az Alba Öttusa világklasszisa Rio olimpiai bajnokát megelőzve végzett a dobogó két legfelső fokán.
Csapatban egy ezüst-, és egy bronzérem a fehérvári termés.
Rendhagyóan a lovaglással kezdődött az Országos bajnokság Budapesten, amelyet Kovács Sarolta másodikként, míg Alekszejev Tamara kilencedikként zárt. Utóbbi 24 nyert és 7 vesztes asszóval az élen végzett vívásban, míg a Volán világbajnoka a hatodik helyen zárta a második számot.
Kovács Sarolta megnyerte az úszást, Alekszejevnek azonban meg kellett elégednie a huszonegyedik hellyel, így a Kincsem Parkban rendezett kombinált számban előbbi indulhatott az élről, az idei Világkupákon eddig egy ezüst-, és egy bronzérmet szerző Alekszejev pedig 11 másodperc hátránnyal rajtolt.
Kovács Saroltának sikerült megőriznie vezető pozícióját és 1347 ponttal megvédte bajnoki címét. Alekszejev Tamara 1328 ponttal a második, 1316 ponttal a BHSE színeiben Chloe Esposito a harmadik helyen zárt.
Csapatban a kínaiak nyerték a versenyt, de eredményük nem számított bele a bajnoki értékelésébe, így az aranyérem a KSI versenyzőinek (Földházi Zsófia, Sarcia Borbála, Gulyás Michelle) nyakába került. A Volán Fehérvár (Kovács Sarolta, Koleszár Zsófia, Kalincsák Eszter) ezüst-, az Alba Öttusa csapata (Alekszejev Tamara, Turbucz Anna, Ormándi Rebeka) bronzérmet szerzett.
Vasárnap a férfiak versenyével zárul az ob.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót
A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.
2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport
Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.
2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport
Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.
