Hírek
2012. Március 17. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Megnyílt a Budapesti Tavaszi Fesztivál
Az Art deco és a modernizmus című lakásművészeti kiállítással megnyílt pénteken az Iparművészeti Múzeumban a 32. Budapesti Tavaszi Fesztivál (BTF).
Vitézy Zsófia fesztiváligazgató köszöntőjében hangsúlyozta: egy kulturális fesztivál olyan - kis összegű - beruházás, amely nagy hasznot hoz.
Visszatekintve a kinevezése óta eltelt egy évre, elmondta, küzdelmes 12 hónap volt, 'a következő tíz nap viszont izgalmas lesz'.
Takács Imre, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója szerint a fesztivál kezdetét jelző lakásművészeti kiállítás többek közt arra keres választ, mi a magyar art deco.
A kiállítás az újjászületés pillanatát jelzi, elindulhat az Iparművészeti Múzeum teljes rekonstrukciója, a napokban megjelennek a tervezői pályázatok, és funkcióbővüléssel együtt fogadhatja majd a közönséget Közép-Európa legjelentősebb iparművészeti gyűjteménye - hangzott el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
