Hírek
2013. Június 19. 08:45, szerda |
Kék hírek
Forrás: MTI
Meghalt a kamionsofőr, akinek járművére ráomlott egy gabonatároló Szabadegyházán
Meghalt annak a kamionnak a sofőrje, amelyre ráomlott egy 30 méter magas gabonatároló kedd este Szabadegyházán - közölte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője szerdán az MTI-vel.
Szabó-Bisztricz Anett elmondta, hogy a beton siló rádőlt egy üzemcsarnokra, amelyben a kamion várakozott. A gabonatárolóban 300 tonna kukoricaőrlemény volt. A sofőr a vezetőfülkébe szorult, őt szerda hajnalra sikerült kiszabadítani a roncsból, de életét már nem tudták megmenteni.
A négyes, kiemelt fokozatú esethez több mint 30 hivatásos tűzoltó vonult ki Székesfehérvárról, Dunaújvárosból és Sárbogárdról. A műszaki mentés jelenleg is folyik, azt egy daru és egy emelőkosaras gépjármű is segíti.
A szóvivő hozzátette: a siló egy alsó küszöbértékű veszélyes üzemben állt. Az építmény leomlása veszélyes üzemegységet vagy veszélyes anyagot nem érintett. Lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.
Az esetet hatósági eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem. Ebbe bevonják a rendőrség mellett a munkavédelmi hatóságot és az iparbiztonsági szakterület szakembereit is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:40, szerda | Kék hírek
Letartóztatták a budapesti szórakozóhelyen történt halálos bántalmazás gyanúsítottját
Elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság kedden annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint egy budapesti, belvárosi szórakozóhelyen agyonütött egy másik vendéget - közölte a Fővárosi Törvényszék az MTI-vel.
2025. November 30. 08:55, vasárnap | Kék hírek
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak
Meghalt a kórházban egy férfi, akit egy fővárosi, V. kerületi szórakozóhelyen bántalmaztak szombat éjjel - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon vasárnapra virradóra.
2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek
Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon
Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.
