Hírek
2017. Augusztus 07. 21:34, hétfő |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Még egy hétig várják a székesfehérváriak véleményét az EKF-pályázat kapcsán
Székesfehérvár Önkormányzata nyár elején tett közzé felhívást, a fehérváriak véleményét kérve, hogy Székesfehérvár induljon-e az Európa Kulturális Fővárosa címért, melyet a nyertes város 2023-ban viselhet.
Az Európa Kulturális Fővárosa címet 2023-ban Magyarország és az Egyesült Királyság egy-egy városa viselheti. A kezdeményezés célja Európa kulturális sokszínűségének megőrzése és támogatása, valamint a nemzetközi figyelem és a megvalósuló fejlesztések révén a városok hosszú távú fejlődésének, nemzetközi arculatának erősítése.
A cím elnyerésére pályázó magyarországi városok közül az Emberi Erőforrások Minisztériuma egy független, az Európai Unió intézményei által kijelölt szakértői testület közreműködésével választja ki azt a települést, amely 2023-ban jogosult lesz az Európa Kulturális Fővárosa kitüntető cím viselésére.
Székesfehérvár vezetése - a város több mint ezeréves történelme, tradíciói és kulturális öröksége egyedülálló értékeire, valamint átlagon felüli gazdasági erejére alapozva - fontolgatja, hogy elindul a rangos nemzetközi kitüntető cím elnyerésére vonatkozó pályázaton.
A székesfehérváriak véleményét is kikérték, bevonva az itt élőket a döntés meghozatalába. Nyár elején több felületen felhívást tett közzé Székesfehérvár Önkormányzata az EKF-pályázattal kapcsolatban, amelyben tájékoztatást adtak a feladatokról és a cím elnyeréséhez kapcsolódó lehetőségekről; arra kérték a lakosságot, hogy szavazzanak és tegyenek javaslatokat.
A különböző - nyomtatott és elektronikus – felületeken még egy hét áll a székesfehérváriak rendelkezésére, hogy ezt megtegyék. Így a pályázattal kapcsolatban megírt javaslataikat augusztus 15-ig akár személyesen, akár postai úton eljuttathatják a Polgármesteri Hivatalba. A pályázati indulással kapcsolatos támogató, vagy nem támogató szavazataikat pedig ugyanezen határidőig leadhatják a város honlapján (https://www.szekesfehervar.hu/ekfszavazas ), vagy a Polgármesteri Hivatal Városház tér 1. számú épületének portáján elhelyezett szavazólapokon.
A javaslatokat és a szavazatokat augusztus 15-ig várják mind elektronikusan, mind nyomtatott formában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 16:00, kedd | Bulvár
Áprilisban érkezik a Michael Jacksonról szóló mozifilm és annak zenei albuma
Áprilisban érkezik a Michael Jacksonról szóló mozifilm és annak zenei albuma - jelentette be hétfőn a Sony Music.
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.
