Városlista
2025. február 13, csütörtök - Ella, Linda

Hírek

2024. Március 30. 07:59, szombat | Belföld
Forrás: MTI

MÁV-Volán-csoport: a vasárnapi óraátállítás miatt módosul néhány járat menetrendje

MÁV-Volán-csoport: a vasárnapi óraátállítás miatt módosul néhány járat menetrendje

Március 31-én, vasárnap kezdődik a nyári időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali kettőkor három órára állítják előre, ami néhány belföldi és nemzetközi vonat, és pár Volánbusz-járat menetrendjét is érinti

- közölte a MÁV-Volán-csoport pénteken a honlapján.

Az óraátállítás belföldön többek között érinti a Budapest-Vác-Szob és a Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen-Nyíregyháza-Záhony vonal vasúti közlekedését.

Az óraátállítás Magyarország területén négy nemzetközi vonatot is érint. A menetrendek változásáról bővebben a mavcsoport.hu honlapon lehet tájékozódni.

A Volánbusznál az óraátállítás miatt néhány busz közlekedése módosul Érd, Kiskunhalas és Hódmezővásárhely térségében. Részletes tájékoztatás a Volánbusz honlapján olvasható.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-hez hétközben eljuttatott közleményében azt írta: vasárnap hajnalban a legtöbb járat közlekedése nem változik, a 2 óra előtti és a 3 óra után indulásokat kell figyelni a menetrendben. Ebben az időszakban, várhatóan hajnali 2 és 4 óra között a közterületi kijelzők nem üzemelnek majd.

Egyes éjszakai járatokat az óraátállítás időpontja menetközben ér, ezért egy-két indulási időpont is változik.

A 100E repülőtéri gyorsjárat változatlanul egész éjszaka közlekedik, az óraátállítás időszakában azonban egyes járatok indulása néhány perccel módosulhat - tudatta a BKK.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld

Ma is készülni kell ónos esőre

Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 13. 07:06, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha mindaz, amit az AfD képvisel, megvalósulna, jót tenne Magyarországnak

A miniszterelnök az Alice Weidellel, a párt társelnökével közösen tartott szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten mondta mindezt.

2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld

Meteorológia: ónos eső várható szerdán

Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 12. 07:38, szerda | Belföld

A német AfD elnökével tárgyal Orbán Viktor

Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Alice Weidellel, az Alternatív Németországért Párt (AfD) elnökével tárgyal szerdán Budapesten - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Sajtóiroda.