Hírek
2025. Július 13. 09:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
A társaság közleményében hangsúlyozta: idén már 30 baleset történt a MÁV hálózatán vasúti átjárókban, amelyekben tízen vesztették életüket a KRESZ megszegése vagy figyelmetlenség következtében.
Mint írták, a nyári időszakban különösen sokan indulunk útnak, akár autóval, kerékpárral vagy gyalogosan, ezért ebben az időszakban különösen fontos felhívni a figyelmet a KRESZ szabályainak betartására.
Az újonnan felfestett piktogramokkal többek között a közlekedés közbeni telefonálás és fülhallgató-használat veszélyeire figyelmeztetnek.
"Bízunk abban, hogy a jól elhelyezett, élénk figyelmeztető jelzés még a képernyőre meredés közben is feltűnik" - írták.
A MÁV-csoport beszámolt arról is, hogy a nyári szünet alatt vasútbiztonsági kitelepülésekkel is erősíti a figyelemfelkeltő kampányát a Balaton mentén.
"Célunk, hogy megállítsuk az átkelőket egy pillanatra, és ezzel talán megelőzzünk egy tragédiát. Valószínűleg nem tudjuk majd számszerűsíteni, hány balesetet sikerül elkerülni, de nem is ez számít, hanem az emberélet, és mozdonyvezető kollégáink, akik számára egy-egy baleset komoly lelki terhet jelent" – idézi a közlemény Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója szavait, aki egyúttal arra kérte a közlekedőket, hogy a vasúti átjárót minden esetben fokozott figyelemmel közelítsék meg.
"A felelősség közös, az odafigyelés életet menthet" – rögzítette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
