Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2018. Október 16. 07:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Maró vegyületből fejlődött gáz miatt került kórházba tíz diák Hatvanban

Maró vegyületből fejlődött gáz miatt került kórházba tíz diák Hatvanban

Maró hatású anyagból fejlődő gáz okozott enyhe légzési nehézségeket tíz tanulónál hétfőn a hatvani Bajza József Gimnáziumban, a diákokat megfigyelésre a helyi kórházba vitték - adta hírül a Heves megyei hírportál.

A HEOL.hu cikke szerint egy kémiai lombikból felpattanó kupak és a kiáradó gáznemű vegyület okozott riadalmat egy helyi gimnáziumban. A hírportál értesülése alapján a teremben nem tartózkodtak diákok, ám a pedagógusnak erős köhögése és légzési nehézsége támadt, ezért hozzá mentőt hívtak.

Ezzel egy időben az intézmény vezetői kiürítették és lezárták az érintett emeletet, majd átszellőztették az épületet. Később tíz diák enyhe légzési nehézségről panaszkodott, őket a mentők megfigyelésre a hatvani kórházba vittek.

Nagy Csaba megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a helyszínre egy hatvani tűzoltó egység és Budapestről egy katasztrófavédelmi mobil labor érkezett. Utóbbi munkatársai megállapították: a kémcsőben erősen maró hatású sav volt, ám a helyiségben és az intézményben egészségre káros koncentráció a felszabadult gázból már nem volt kimutatható, így egyéb óvintézkedésre sem volt szükség.

Címkék: gáz, hatvan, iskola, kórház

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.