Hírek
2019. Április 21. 07:44, vasárnap |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Legyőzte a Fradi a Vidit és ezzel alighanem bajnok

A labdarúgó bajnokság szuperrangadóján sokáig irányítani tudta a játékot a MOL Vidi a Ferencváros vendégeként, de egy kiállítás megpecsételte a sorsát.
A második félidőben kihasználta az emberelőnyt és végül simán nyert a listavezető, amely a hátra lévő mérkőzéseken két pont megszerzése esetén biztosan bajnok lesz.
Rosszul kezdődött a telt ház előtti rangadó a címvédő Vidi számára, egy visszatámadást követően Nguen már a 6. percben bevette Kovácsik kapuját. Annál persze jobb csapat a fehérvári, hogy ettől összezuhanjon, fokozatosan átvette a kezdeméányezést és nyomást helyzett a hazai kapura. Ennek pedig a 21. percben már egyenlítés lett az eredménye, Huszti kapufája után Nego helyezte Dibusz kapujába a labdát. Maradt a kezdeményezés a Vidinél, ám az első félidő nem hozott újabb gólt. Sőt, a ráadás perceiben Hodzic második sárga lajpa miatt emberhátrányba és így igen nehéz helyzetbe került a fehérvári csapat.
Szünetben átszervezte csapatát Marko Nikolics, de nem sikerült sokáig megőrizni a döntetlent. Az 57. percben Haratin úgy fejelt a kapuba, hogy Vinícius akadályozta Pátkait a tisztázásban. Gól- és emberhátrányban nem maradt esély, a Fradi simává tudta tenni győzelmét. Lanzafame csereként beállva két góllal döntötte el a rangadót, ezzel a szezonban először legyőzte a Ferencváros a MOL Vidit. A zöld-fehérek tizenegy ponttal vezetnek az első helyen, vagyis, mivel négy forduló van hátra, egy győzelemmel már a következő héten bajnokok lehetnek. A Vidi pedig az ezüstérmet biztosíthatja be, mert jelenleg kilenccel áll jobban a harmadik Debrecennél.
Ferencváros - MOL Vidi 4-1 (1-1)
Gl.: Lanzafame (2), Nguen, Haratin, illetve Nego.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport
Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
2025. Június 14. 09:05, szombat | Sport
Szoboszlai Dominik: az angol bajnoki cím csak egy lépcsőfok az életemben
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csak egy lépcsőfoknak tartja az életében, hogy első magyar játékosként bajnok lett a Premier League-ben a Liverpoollal.
2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport
A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta
Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.
2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport
Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.