Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2017. Október 06. 16:27, péntek | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Kupa Miklós nyugállományú őrnagyot köszöntötték 80. születésnapja alkalmából

Kupa Miklós nyugállományú őrnagyot köszöntötték 80. születésnapja alkalmából

Az ünnepelt 35 esztendőn keresztül teljesített hivatásos katonai szolgálatot a Székesfehérvári Híradóezrednél.

A Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség, Dr. Simicskó István, honvédelmi miniszter és Dr. Benkő Tibor, vezérezredes, Honvéd Vezérkari főnök nevében Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes köszöntötte Kupa Miklós nyugállományú őrnagyot pénteken, Székesfehérváron, 80. születésnapja alkalmából.

Kupa Miklós 1937-ben született, a hajdúsámsoni lőszerbázison letöltött sorkatonai szolgálata után is a Magyar Honvédség kötelékében maradt, előbb elvégezte a tiszthelyettes, majd a tisztképző iskolát és Nyírtelekre helyezték. Mivel elektromechanikai műszertechnikus végzettséget szerzett, szeretett volna a szakmájában dolgozni, a Székesfehérvári Híradóezredhez került, ahol műhelyvezető lett, majd a főtisztképző elvégzése után a zászlóalja technikai vezető-helyettesévé és őrnaggyá nevezték ki és innen is vonult nyugállományba.

Kupa Miklós és családja a honvédségnek szentelte életét. Négy gyermeke, kilenc unokája és két dédunokája született. Gyermekei közül egyik lánya is a katonai hivatást választotta, ő Várpalotán szolgál.

Címkék: ünnep, család, honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.