Hírek
2025. Október 08. 07:37, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta
Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.
Jelezték: a kérdőívet október folyamán mindenki megkapja, és november 30-ig lehet visszaküldeni azt. Mindenkit arra biztattak: vegyen részt a nemzeti konzultációban, ezzel is kifejezve tiltakozását az adóemelés ellen.
Kifejtették: a kérdőív kitöltői öt fontos, mindenki megélhetését érintő témában mondhatják el véleményüket. Így állást foglalhatnak abban, hogy a munkát alacsony vagy magasabb adó terhelje, a gyermekes családok adókedvezményeit szűkíteni kell-e vagy inkább bővíteni, továbbá hogy megmaradjon-e az édesanyák és a 25 év alatti fiatalok adómentessége vagy sem.
Ezen kívül a konzultáció kérdései közé tartozik még, hogy az olcsó orosz energia helyett drágábban és máshonnan vásároljon-e Magyarország, ami értelemszerűen rezsiemeléssel járna, vagy tartsunk ki az olcsóbb energiabeszerzés és a rezsicsökkentés mellett. Szintén a kérdéssor eleme, hogy a vállalkozások fizessenek-e továbbra is alacsony társasági adót, vagy a Brüsszel által elvárt magas adót fizessék.
Úgy fogalmaztak: "Brüsszel háborús döntéseket hoz, a háború és Ukrajna finanszírozásához pedig adóemeléseket akar rákényszeríteni a tagállamokra, Brüsszel bábjai ennek megfelelően készülnek is az adóemelésekre".
A nemzeti kormány ezzel szemben következetesen nemet mond Brüsszel megrendeléseire, és az adó-, valamint rezsicsökkentés politikáját folytatva meg akarja tartani Európa legalacsonyabb adókulcsait - hangsúlyozta közleményében a tájékoztatási központ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
