Hírek
2017. Szeptember 12. 07:13, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Közönségtalálkozó lesz szerdán este az Átiratok kiállításon az Új Magyar Képtárban

A 25 éves jubileumát ünneplő Székesfehérvári Művészek Társaságának Átiratok című csoportos tárlatához szerveznek izgalmas művészetpszichológiai programot.
Szerdán este közönségtalálkozó lesz, amelyen az alkotók megosztják a parafrázisokhoz kapcsolódó motivációikat. Az érdeklődőket az Új Magyar Képtárban várják.
Közönségtalálkozóra várják a művészetbarátokat szeptember 13-án, szerdán 18 órakor az Új Magyar Képtárban. Az Átiratok című kiállításhoz kapcsolódik az a művészetpszichológiai, a műalkotások születésével kapcsolatos program, amelyen az alkotók Dr. Lakatos László pszichiáter közreműködésével osztják meg gondolataikat a parafrázisok születéséről, motivációikról.
A csoportos tárlat a Székesfehérvári Művészek Társaságának 25 éves jubileumi rendezvénysorozatának részeként nyílt pénteken. A kurátor Jónás Attila ajánlásában ez olvasható: „A parafrázis nem nulláról indul: meglévő művek belső összefüggéseibe avatkozik be az alakító igény. Egy magasan szálló labdát igyekszik eltalálni és leütni. Az ember 25 ezer (?) éve rajzol, fest és formáz tudatosan, ennyi idő termése a „nyersanyag”.
Hogyan születtek a székesfehérvári művészek Átiratai? – a programra minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 05. 07:45, kedd | Bulvár
Mintegy 100 magyar és régiós alkotó kollekciója mutatkozik be az idei budapesti divathéten
2025. Augusztus 05. 07:44, kedd | Életmód
NKFH: csemege és paprikás szeletelt szalámit hívott vissza az Auchan
Az Auchan Magyarország Kft. visszahívta és a forgalomból is kivonta a 75 grammos kiszerelésű Auchan Kedvenc csemege és paprikás szeletelt szalámit nem jelölt allergén (szója) tartalmuk miatt
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -