Hírek

2020. Március 15. 08:22, vasárnap | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Kiállítás, hajrágólok, döntetlen - nem bírt egymással a Vidi és a DVTK

Az utolsó húsz percben emberhátrányban játszott a MOL Fehérvár, mégis vezetést szerzett a 88. percben.

A Diósgyőr két minutummal később egyenlíteni tudott Sóstón, és kiharcolta a döntetlent a zárt kapus mérkőzésen.

A hétközi Magyar Kupa-meccs után szombat este már szurkolók nélkül rendezték az NBI-ben (is) a mérkőzéseket. Az első játékrészben a Vidi alakított ki több helyzetet, Petrjak már az első percben veszélyeztetett, Stopira fejese is ígéretes volt, Nikolics ziccerénél, pedig a gólvonal előttről szabadított fel a vendég védő. Hodzic és Houri is megkínálta Danilovic kapust, de gól nem esett.

A helyzetkihasználás a fordulás után sem javult - egyik félnél sem.10 perc után ismét Hodzic került nagy helyzetbe, ezúttal is mentettek a vendégek. A 60. percben Ivanovski került ziccerbe, de Kovácsik parádésan védett. Nem sokkal később egy szabadrúgásnál kellett tornáznia a Vidi hálóőrének, az ellenfél kapusának pedig Petrjak adott munkát. A 69. percben Funsho Bamgboye második sárga lapját is megkapta, ezzel emberhátrányba került a Vidi, ám a 88. percben 10 emberrel is sikerült megszereznie a vezetést! Szerencse is kellett hozzá és persze Nego kvalitásai, a magyar-francia játékos 13 méterről lőtt a kapuba! Sokáig nem örülhettünk, mivel két perc múlva egy szabadrúgásnál a felső kapufáról visszavágódó labdát Tabakovic a gólvonal mögé küldte.

MOL Fehérvár FC - DVTK 1-1 (0-0)

MOL Fehérvár: Kovácsik - Nego, Musliu, Stopira, Hangya - Houri, Pátkai - Funsho, Hodzic (Futács), Petrjak (Milanov) - Nikolics (Elek).

Gólszerző: Nego, ill. Tabakovic.