Hírek
2018. Február 01. 18:29, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
KAJAK-KENU A CSÓNAKÁZÓ-TAVON - ÚJ LEHETŐSÉG ISKOLÁSOKNAK

Székesfehérváron járt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség delegációja.
A Csónakázó-tó megújulásával nyílhat meg a terep a sportág alapjainak elsajátítására, az iskolások számára szervezett edzésekre. Ezekről a lehetőségekről egyeztetett dr. Cser-Palkovics András polgármester és Schmidt Gábor elnök, valamint a program szakmai együttműködői.
A város polgármesterének meghívására Székesfehérváron járt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség delegációja, Schmidt Gábor elnök vezetésével. A találkozóra a megújult Csónakázó-tónál került sor, hiszen az egyeztetés témája is ehhez a helyszínhez kapcsolódik.
Cser-Palkovics András polgármester már a beruházás megkezdésekor is kiemelte, hogy a gyönyörű környezet kialakítása mellett az iskolások számára a sportolási lehetőség megteremtése is fontos célja a városnak. A Csónakázó-tavon már tartottak kajak-kenu edzéseket, és csónakázni is lehet a Vitál Klub Sportegyesület szakmai közreműködésével.
A fehérvári megbeszélésen a jövőbeni együttműködés lehetőségeiről tárgyalt a város és a szövetség, valamint az MKKSZ által meghirdetett fejlesztési tervek és az önkormányzati források összehangolásával eszközbeszerzésre is lehetőség lenne.
Mint Szipola Antal és Fidel László elmondta, 2017 nyarán már volt egy „tesztüzem”, amikor heti három edzésen már gyakorolhattak a fiatalok. Idén – a tervezett új eszközök nyújtotta lehetőségeket kihasználva – már minden nap szeretnének oktatást tartani.
A sportegyesületnek továbbra is szívügye, hogy Fehérváron minden iskolás gyermek a testnevelési órák keretében ingyenesen megtanulhassa a vízi túrázás alapjait, és biztonsággal kapcsolódhasson a Bejárható Magyarország, illetve a Vándortábor Programhoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.