Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

A vállalat az Európát és a Közel-Keletet összekötő kapacitásait bővíti az A321 XLR-ekkel, amelyből összesen 47 darabot rendeltek az Airbus repülőgépgyártótól. Ennek a típusnak Európában a Wizz Air lesz az első üzemeltetője a diszkont légitársaságok közül – írták.

A fenntartható forrásból származó üzemanyaggal is tölthető repülők 8700 kilométert repülhetnek, miközben kisebb zajkibocsátás mellett 30 százalékkal kevesebbet fogyasztanak, mint a versenytársak korábbi gépei.

A közlemény szerint a magyar hátterű légitársaság több mint 230 darabos, kizárólag Airbus-gépekből álló flottát üzemeltet, és további 295-re kötött vételi szerződést a gyártóval.

Korábbi tájékoztatásuk alapján a régebbi repülőket kivonják a forgalomból, a 2026-ig érkező újakkal pedig 77 százalékra növelik a korszerű típusok arányát, így a legfenntarthatóbb európai légitársasággá válnak.

A Wizz Air 2024-ben a saját forgalmi csúcsát megdöntve 63 millió utast szállított csaknem 300 ezer járaton, ezen belül Magyarországról 6,4 milliót. Mind a járatok, mind a belföldi utasok száma csaknem harmadával nőtt az előző évhez képest.

Címkék: wizzair

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta