Hírek
2014. Augusztus 22. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: MTI
Hogyan lesz a gyerek jó matekból?

Minél hamarabb abbahagyja egy gyerek az ujjaival történő számolást, annál jobb lesz matekból az élet későbbi szakaszában. Ennek oka, hogy minél hamarabb átalakul memória-alapúvá a számolás, annál könnyebben megy később a matek - röviden ezt állapította meg a Stanford Egyetem tanulmánya, amelyről a pbs.org számol be.
Azoknak, akiknek a rövid távú memóriájuk hamar képes új fogalmakat elsajátítani, gyorsabban és korábban elsajátítják a számolási képességeket is, így versenyelőnyben vannak kortársaikkal szemben.
A vizsgálat keretében 28, 7-9 éves korú gyermek agyi aktivitását monitorozták úgy, hogy MRI vizsgálatot végeztek, miközben matematikai feladatokat kellett megoldaniuk. Mindeközben arra is figyeltek, hogy számolás alatt mozgatják-e szájukat vagy használják-e ujjaikat.
Az eredmények azt mutatták, hogy azok a gyerekek jobban teljesítettek matekból, gyorsabban és pontosabban oldották meg a feladatokat, akik már korán áttértek a memória alapú számolásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:47, szerda | Életmód
AM: megújul páratlan természeti kincsünk, a Kis-Balaton
2025. Július 01. 07:45, kedd | Életmód
MME: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.
2025. Június 29. 07:54, vasárnap | Életmód
NAV: szombattól már nem hozhatók be szabadon a műtárgyak, régiségek
2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód
Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak