Hírek
2011. Október 27. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
GPS-szel felszerelt cipőket gyártanak a demeciában szenvedőknek
Egy amerikai cég bejelentette: már akár ebben a hónapban a polcokra kerülhetnek az Egyesült Államokban azok a cipők, amelyeket kifejezetten demenciában szenvedő betegeknek fejlesztettek ki.
A lábbelikben beépített GPS jeladó van, így a véletlenül elkóborolt és eltévedt idős embereket könnyen megtalálhatja a családja.
Az Agence France-Presse jelentette, hogy egy amerikai cég napokon belül a piacra dobhatja azokat a cipőket, amelyek megkönnyítik majd a demens betegek megtalálását. A kognitív zavarban szenvedő idős emberek ugyanis gyakran elkóborolnak otthonról vagy a számukra kialakított otthonokból, majd nem találnak haza.
Az előzetes adatok szerint egy pár speciális lábbeli körülbelül 300 dollárba kerül majd, ebben természetesen a jeladó ára is benne van. A cég egyik képviselője szerint a termék életeket menthet, ezért minden olyan család számára javasolja, ahol van kognitív zavarban szenvedő idős ember.
A cipő különösen azok számára lehet hasznos, akik az Alzheimer-kór korai szakaszában vannak. Ezek az emberek ugyanis leggyakrabban még nem felügyelet alatt, hanem egyedül élnek, így a hozzátartozók is csak későn veszik észre, hogy idős családtagjuk eltűnt - mondták a fejlesztők.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
