Hírek
2020. Augusztus 16. 09:21, vasárnap |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Gól gazdag döntetlennel kezdte a bajnokságot a MOL Fehérvár
Az első félidőben négy, a másodikban két gól született a Zalaegerszeg - MOL Fehérvár mérkőzésen a labdarúgó bajnokság első fordulójában, a csapatok megosztoztak a pontokon.
A Vidiben Nikolics, a hazaiaknál Babati duplázott a 3-3-as döntetlen alkalmával.
Babati, a ZTE támadója ott folytatta, ahol a Vidi ellen abbahagyta: az előző szezon utolsó meccsén félpályáról lőtt gólt a fehérváriaknak, most pedig már az első percekben kihasználta Musliu hibáját és vezetést szerzett a zalaiaknak. Nem késett sokat a válasz: az első Vidi-meccsét játszó Evandro használt ki egy kapu előtti kavarodást, és egyenlített. Még mindig alig telt el az első negyed óra, amikor egy bedobás után elég amatőr gólt kapott a Vidi, így ismét a Zete vezetett.
A félidő hajrájában Nikolics 11-esből egyenlített, a második játékrészben pedig egy mesteri nagy góllal már a vezetást is megszerezte! A Vidi kapitánya ezzel két góllal ismét közelebb került a klubtörténet legjobb góllövőjéhez, Szabó Józsefhez. A győzelem azonban így sem lett meg Márton Gábor csapatának, mert a hazaiak is rúghattak egy 11-est, amit Babati harcolt ki és értékesített. A fordulatos meccsen mindkét csapatnak akadtak egyéb lehetőségei is, de hiába állt be Hodzic és az új igazolás, Zivzivadze is a Vidibe, újabb gól nem született.
Akárcsak a bajnok Ferencváros, a MOL Fehérvár is döntetlennel kezdte a szezont. A Vidi legközelebb jövő szombaton, hazai pályán játszik a Pakssal.
ZTE FC - MOL Fehérvár 3-3 (2-2)
Gl.: Babati (2), Szépe, illetve Nikolics (2), Evandro.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 11:00, péntek | Sport
Premier League - Az ősi rivális otthonába látogat a Liverpool
Az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi rangadóján a címvédő Liverpool a Manchester United otthonába látogat.
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen
A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
