Hírek
2011. November 24. 06:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Forint: már nemzetbiztonsági kérdés
A Magyar Nemzet megtudta: a kormány és a nemzetbiztonsági kabinet ülésén is kiemelt helyen szerepelt a forint elleni folyamatos, koncentrált támadás témája.
A lap értesülései szerint döntés született arról, hogy felderítik a támadássorozat okozóinak kilétét. A nemzetbiztonsági kabinet általában kéthetente tart ülést, aminek tagja Orbán Viktor miniszterelnök, Pintér Sándor belügyminiszter, Hende Csaba honvédelmi miniszter, Martonyi János külügyminiszter, Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter, valamint Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár. A kabinet ülésére esetenként rendvédelmi és titkosszolgálati vezetők is meghívót kapnak.
Mint ismert, a forint árfolyama az utóbbi időszakban látványosan gyengülni kezdett mind az euróhoz, mind a svájci frankhoz képest. Igaz, októberben még 290 forint alatt mozgott az euró ára, de az múlt héten elérte a 317 forintos szintet – újabb történelmi csúcsot döntve.
Mivel a családok, a települések és az önkormányzatok nagy része devizában adósodott el, ezért hazánkat különösen érzékenyen érinti a forint gyengítése. Az államadóssággal kapcsolatban a helyzet ugyanez – írja a Magyar Nemzet.
Az állampapírpiacra kihatással van a forint árfolyama, amely lényegében az alapját képezi az ország finanszírozásának, ezáltal a csődkockázat is megnőhet egy jelentős gyengítéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
