Hírek
2021. Április 26. 12:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztrácó: police.hu
Felgyújtotta volt élettársa lakásának ajtaját egy férfi
Felgyújtotta volt élettársa lakásának ajtaját egy férfi Budapesten, a Dob utcában - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a rendőrségre szombatra virradóra érkezett bejelentés arról, hogy valaki felgyújtotta egy lakás bejárati ajtaját. A tűzoltók eloltották a lángokat. A lakás üres volt, a tűz miatt nem sérült meg senki - írták.
A VII. kerületi járőrök a ház lépcsőházában elfogták az ajtót felgyújtó 56 éves férfit, aki korábban összeveszett volt élettársával, mert a nő nem engedte be a lakásába.
A nyomozók a férfit közveszélyokozás megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását - olvasható a honlapon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
