Hírek
2020. Január 31. 06:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték Alsószentmárton polgármesterét

Felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés miatt jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a Baranya megyei Alsószentmárton független polgármesterét.
A Pécsi Törvényszék az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, hogy másodfokon meghozott ítéletével a bíróság helybenhagyta a Siklósi Járásbíróság nyáron meghozott határozatát.
Ennek értelmében Budai Lászlót, Alsószentmárton 2019 őszén újraválasztott független polgármesterét felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés miatt nyolc hónap börtönre és 1 millió 248 ezer forint erejéig vagyonelkobzásra ítélték; a bíróság a szabadságvesztés büntetésének végrehajtását egy évre felfüggesztette.
A bírósági közlemény szerint a polgármester a 2014-es megválasztását követően úgy határozott, hogy az önkormányzati épületek takarításával a feleségét bízza meg. A településvezető utasítására a falu alpolgármestere - az ügy másodrendű vádlottja - kötött megbízási szerződést a nővel.
A feleség a takarítást napi két munkaórában végezte el, viszont ezért teljes munkaidős fizetést, nettó 130 ezer forintot kapott. A bíróság megállapítása szerint 2014 és 2016 között az önkormányzat a megbízási szerződések alapján közel két és félmillió forintot fizetett ki a polgármester feleségének, ez pedig több mint havi 116 ezer forinttal haladta meg a munkáért járó indokolt havi összeget.
Az ügy másodrendű vádlottját hűtlen kezelés miatt mondta ki bűnösnek a bíróság, ezért őt 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélték, emellett szintén 1 millió 248 ezer forint erejéig rendeltek el vele szemben vagyonelkobzást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját