Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2019. Október 16. 09:29, szerda | Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay

Fegyverarzenállal lépte át a határt egy szerb férfi Röszkén

Fegyverarzenállal lépte át a határt egy szerb férfi Röszkén

Harminc lőfegyvert, köztük két géppisztolyt, hangtompítókat, lőszereket találtak a pénzügyőrök egy szerb férfinál Röszkén - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte, egy belépésre jelentkező szerb autó ellenőrzése során a pénzügyőrök felfigyeltek a sofőr ideges viselkedésére, ezért tüzetesen átvizsgálták az autót.

A kocsi üzemanyagtartályából 28, különböző gyártmányú pisztoly, két Scorpio 765-ös géppisztoly, valamint kilenc hangtompító és ötszáz különböző kaliberű lőszer került elő - tudatta az alezredes.

A pénzügyőrök az illegális fegyverszállítmányt és a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi