Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2023. December 29. 11:00, péntek | Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu

Ellenőrzés a közlekedésbiztonságért - 11 ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból

Ellenőrzés a közlekedésbiztonságért - 11 ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból

A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az év 51. hetében is kiemelt figyelmet fordítottak a közúti ellenőrzések során az ittas, vagy bódult vezetők kiszűrésére,

mivel akik így vesznek részt a forgalomban, magas kockázati tényezőt jelentek a biztonságos közlekedés számra.

A hét nap alatt végrehajtott 1208 ittasság-ellenőrzés során 11 járművezetőről bizonyosodott be, hogy a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztott. Közülük 1 ittas sofőr személyi sérüléssel járó közlekedési balesetet okozott. Az akciók során 23 olyan vezetővel és utassal szemben intézkedtek kollégáink, akik nem használták a biztonsági övüket.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az ittas vezetés és a biztonsági öv használatának elmulasztása mekkora kockázatot hordoz magában. Az alkohol emberi szervezetre gyakorolt élettani hatása miatt romlik a látás, a reakcióidő meghosszabbodik, a mozdulatok pontatlanabbá válnak, ezáltal az ittas vezető lehetséges veszélyforrássá válik a közlekedésben.

A biztonsági öv használata nem egyéni döntés kérdése, hanem kötelező. Balesetek során egyrészt megvédi a vezetőt és az utasokat a „kirepüléstől”, másrészt csökkenti a jármű és tartozékai okozta sérüléseket. Kérjük, hívják fel ismerőseik, rokonaik, hozzátartozóik figyelmét is a használatra! Csak egy mozdulat a biztonságosabb közlekedésért!

… hogy mindenki hazaérjen!

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.

2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Kék hírek

Kilencen könnyen, ketten súlyosan megsérültek az ürömi szüreti felvonuláson

Az ürömi szüreti felvonuláson leszakadt egy lovasszekér jobb oldala a rajta tartózkodók alatt szombaton délután, elsődleges adatok szerint a balesetben kilencen könnyen, ketten pedig súlyosan megsérültek

2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Kék hírek

Megtalálták a hetekkel ezelőtt eltűnt túrázót a Pilisben

Vasárnap délelőtt megtalálták a szeptember 7-én eltűnt túrázó holttestét a Pilisben - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán.