Hírek
2017. December 14. 19:22, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
ELKÉSZÜLT A POZSONYI ÚT ALSÓ SZAKASZÁNAK FELÚJÍTÁSA

Határidőre elkészült a Pozsonyi út alsó szakaszának teljes felújítása a Berényi út és a Fiskális út közötti szakaszon.
Az építkezés során két új gyalogos átkelőhely, új járdaszakaszok és kerékpársávok is épültek. Október 6-án kezdék a felújítást és naponta 60-80 ember dolgozott azon, hogy elkészüljenek határidőre.
A felújítás szegélyépítést, szegélykorrekciót, az aknafedlapok cseréjét és szintre emelését, az út burkolatának és több járdaszakasz aszfaltburkolatának a felújítását, a hiányzó járdaszakaszok kiépítését, valamint a tartós útburkolati jelek felfestését is tartalmazta.
A kerékpárosok biztonságosabb közlekedésének érdekében az út két szélén irányhelyes kerékpársávokat festettek fel. A hullámosodott buszmegállóhelyek helyett pedig bazaltbeton burkolat épült, továbbá a gyalogosok biztonságosabb közlekedésének érdekében kettő új gyalogátkelőhely is megépült a Pozsonyi út alsó szakaszán. Az egyik a Gyöngyvirág Óvodánál, a másik pedig a Pálóczy Horváth Ádám utcánál a közvilágítás kiépítésével együtt.
A műszaki átadást csütörtökön reggel tartották, melyen az érintett városrészek önkormányzati képviselői, Deák Lajosné és Östör Annamária is ott volt.
Az út alatt két éve elkészült a közművek cseréje éppen azért, hogy az útburkolat felújításakor már ne adódjon probléma – mondta Deák Lajosné, majd köszönetet mondott a kivitelezőnek a gyors és határidőre elvégzett munkáért.
Östör Annamária elmondta, hogy a felújítás azért kiemelten fontos, mert rendkívül terhelt útszakasz és csaknem tízezer ember haza- és munkába jutását biztosítja az Öreghegyről.
A thermoplasztik, az-az a tartós útburkolati jeleket forrón viszik fel a burkolatra vastag rétegben, így időtállóbbak és jobban láthatóbbak sokkal a festett jeleknél.
A munkaterületet október 6-án adták át a kivitelezést végző Orinoco 2002 Kft-nek. Mintegy 260 millió forintos bekerülési költsége volt a teljes kivitelezésnek. Lángi Judit a Városgondnokság műszaki ellenőre kiemelte, hogy a burkolati jelek felfestésénél is figyeltek arra, hogy a biztonság mellett kényelmes is legyen a közlekedés.
A kivitelezést az Orinoco 2002 Kft. vezetője Varga Róbert elmondta, hogy naponta átlagosan 60-80 ember dolgozott a felújításon minden nap. A munka egyik legnehezebb része pedig a forgalom korlátozása volt az építkezés alatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 06. 07:42, szerda | Sport
BL-selejtező - Megismételné hat évvel korábbi sikerét a Ferencváros
Szerda este a Ludogorec otthonában lép pályára a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a magyar bajnok hat évvel korábban sikerrel vette a bolgár csapat elleni párharcot.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak