Hírek
2025. Május 11. 11:32, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Elismeréseket vehettek át mentődolgozók a mentők napja alkalmából

A mentők napja alkalmából országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben, közülük kétszázan az Országházban vehették át kitüntetéseiket - közölte az Országos Mentőszolgálat szombaton az MTI-vel.
Közleményükben emlékeztettek arra, hogy az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szombaton ünnepli megalakulásának 77., a magyarországi szervezett életmentés elindulásának pedig 138. évfordulóját.
Idézték Csató Gábort, az OMSZ főigazgatóját, aki az ünnep kapcsán kiemelte, hogy az életmentő alaptevékenység és az új alapellátási ügyeleti rendszer összekapcsolásával a betegellátás éves száma két és fél millióra emelkedett, miközben az OMSZ dolgozói létszáma is megduplázódott.
Hozzátette, hogy a mentőellátást ma már a legkorszerűbb járművek, eszközök, digitális megoldások segítik, a bajtársak munkakörülményeinek folyamatos javítása, anyagi és erkölcsi elismertségük fejlesztése ezután is tovább folytatódik.
A közlemény szerint a mentődolgozók az Országház Felsőházi termében pénteken megrendezett központi ünnepségen Magyar Mentésügyért emlékérmet, Dr. Orovecz Béla-emlékérmet, Hősies Mentésért különdíjat, Dr. Lengyel Árpád-díjat, Dr. Felkai Tamás-emlékérmet, Dr. Szegeczky Dezső-díjat, Légimentők a Magyar Mentésügyért emlékérmet, Kresz Géza-emlékérmet, főigazgatói dicséretet, Balesetmentes közlekedésért járó kitüntetést, Iránytű díjat, valamint az OMSZ feladatkörének bővülése kapcsán Familia Medicus és Ügyeleti Innovációért díjakat is átvehettek. Az eseményen Takács Péter egészségügyi államtitkár is részt vett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 11. 11:46, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Pakson győztes Ferencváros és a Puskás Akadémia között dől el az arany
A címvédő Ferencváros hátrányból fordítva 3-2-re nyert a harmadik Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának szombati rangadóján, ezzel a Puskás Akadémiát visszaelőzve újra az élen áll.
2025. Május 11. 11:44, vasárnap | Külföld
Szijjártó Péter: Donald Trumpnak köszönhetően egy nagyon komoly háborús helyzetet sikerült kezelni India és Pakisztán között
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.