Hírek
2020. Február 22. 11:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát
A rendőrök elfogtak egy hackert, aki egy műszaki cikkeket forgalmazó áruház weboldalát törte fel és a megrendelt árukért nem fizetett - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
A rendőrség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt indított nyomozást D. Zsolt ellen.
A hacker internetes támadása miatt az áruház weboldala úgy érzékelte, hogy a férfi az általa 22 alkalommal megrendelt nagy értékű elektronikai eszközök árát kifizette, ami valójában nem történt meg.
A 25 éves férfi az így megszerzett okostelefonok, okosórák, játékkonzolok, laptopok és az azokhoz tartozó alkatrészek egy részét megtartotta magának - illetve ismerőseinek adta -, a maradékot pedig eladásra szánta.
A rendőrök február 19-én egyszerre tartottak kutatást a férfihoz köthető több lakcímen, és lefoglalták a bűncselekményekből származó - összesen 8 millió forint értékű - elektronikai eszközöket.
A rendőrök D. Zsoltot őrizetbe vették, majd a bíróság pénteken elrendelte letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat
Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.
