Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2017. Július 24. 07:41, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Egyre nő a nethozzáférés az országban, de nagyok a régiós különbségekkel

Egyre nő a nethozzáférés az országban, de nagyok a régiós különbségekkel

Folyamatosan nő a magyar háztartások internetellátottsága: 2010-ben még csak 58 százalékuknak volt internet-hozzáférése, 2016-ban már 79 százalékuknak, de az országon belül jelentősek a különbségek az egyes régiók között

- írta hétfői számában a Magyar Nemzet. A lap a Magyarország 2016 című, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által összeállított kötet alapján ismerteti: tavaly a hazai háztartások internetes ellátottsága már csak hat százalékponttal maradt el az uniós átlagtól, míg 2010-ben még 12 százalékponttal. Ugyanakkor a régiós versenytársak közül tavaly Csehországban (82 százalék), Szlovákiában (81 százalék) és Lengyelországban (80 százalék) is magasabb volt az internetellátottság, és csak Romániában volt alacsonyabb (72 százalék) a magyarországinál.

Az országon belül 2016-ban Közép-Magyarországon volt a legmagasabb, 86 százalék az arány, míg Észak- és Dél-Alföldön csak 72-72 százalékban volt a családoknak hozzáférésük a világhálóhoz.

A 2016-os adatok szerint a magyarok 81 százaléka használta már az internetet élete során, ezen belül 71 százalékuk napi rendszerességgel, míg 2010-ben még csak 48 százalékuk. A korosztályokat tekintve csak a 65-74 évesek korcsoportjában van jelentősebb elmaradásunk az uniós átlaghoz képest - írta a lap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.