Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2020. Május 24. 09:45, vasárnap | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Döntetlennel folytatta a szezont a Vidi - 1-1-ről jöhet a Mezőkövesd elleni kupacsata második felvonása

Döntetlennel folytatta a szezont a Vidi - 1-1-ről jöhet a Mezőkövesd elleni kupacsata második felvonása

A Magyar Kupa elődöntő első mérkőzésének legfőbb eseményei közé egy gyors Vidi-, és egy hazai hajrágól sorolható.

A zárt kapus mérkőzésen nem játszott alárendelt szerepet a bajnokság csikócsapata, amely becsülettel támadta a fehérváriak kapuját. Éppen ezért sokat érhet a MOL Fehérvár számára a keddi visszavágón az idegenben szerzett gól.

A március közepén félbeszakadt szezon után több mint két hónappal játszott ismét tétmeccset a Vidi, amelynek a bajnokság meglepetéscsapatának otthonában kellett bizonyítania és lendületbe jönnie. Joan Carillo a Kovácsik - Stopira, Vinícius, Musliu, Fiola - Houri, Pátkai - Petrjak, Kovács, Bamgboye - Nikolics kezdőnek szavazott bizalmat Kövesden.

Az első negyed óra egyértelműen a Fehérváré volt, hiszen két perc elteltével Houri lövése szállt veszélyesen, majd a 12. percben máris góllá érett az újabb ziccer. A Mezőkövesdről sok jót lehet elmondani idén, de az, hogy a Vidi egyik legkevésbé langaléta játékosa, Pátkai fejjel vette be kapujukat, nem az érdemek közé tartozik. Ez persze legyen Kuttor Attila gondja, aki alapvetően nem panaszkodhatott csapatára, mivel becsülettel sikerült helyzeteket kialakítania. És persze a Vidinek is! Kovácsiknak egy fejesnél kellett nyújtóznia, a másik oldalon pedig Funsho lövésénél kellett a helyén lennie Szappanosnak. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk az első félidő hátralévő részében, de nem változott az állás. Berecz kapufát lőtt, Fiola kétszer is nagyot mentett.

A játék képe a fordulás után sem változott, a 64. percben ismét közel járt az egyenlítéshez a Kövesd, a csereként beállt Nego pedig kis híján kettőre növelte a Vidi előnyét. A hazaiak erőfeszítései a 80. percben értek révbe, amikor egy szöglet utáni szituációban Pillár szerzett gólt, kihasználva védelem megingását. A hajrában Kuttor Attilát kiállították a kispadról, a mester hiánya a visszavágón, a Vidi malmára hajthatja a vízet.

A visszavágót jövő kedden szintén zárt kapuk mögött rendezik a MOL Aréna Sóstóban.

Mezőkövesd - MOL Fehérvár FC 1-1 (0-1)

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Stopira, Vinícius, Musliu, Fiola - Houri, Pátkai - Petrjak, Kovács, Bamgboye - Nikolics.

Gólszerző: Pillár, ill. Pátkai.

szekesfehervar.hu

Címkék: labdarúgás, MOL Vidi

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár

Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson

Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód

Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra

A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.

2025. Június 18. 07:11, szerda | Sport

Vívó Eb - Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.