Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2013. Július 02. 17:48, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Beperli a Fidesz szóvivőjét Bajnai Gordon

Beperli a Fidesz szóvivőjét Bajnai Gordon

Bajnai Gordon személyiségi jogi pert indít Hoppál Péter Fidesz-szóvivő ellen keddi kijelentése miatt - közölte az Együtt-PM szövetség kedden az MTI-vel.

A Fidesz szóvivője sajtótájékoztatóján azt mondta, mivel több székházfoglalót láttak Bajnai Gordon közvetlen környezetében vagy munkatársai között, bebizonyosodott, hogy a volt miniszterelnök állt a Fidesz-székház elleni márciusi törvénytelen akció mögött. Hoppál Péter úgy fogalmazott: "Bajnai Gordon erőszakos cselekményekre buzdította, bátorította azokat a fiatalokat, akik törtek-zúztak a Fidesz-székházban márciusban".
Az Együtt-PM szövetség közleményében ezt politikai hátsó szándékból elkövetett aljas rágalmazásnak minősítette, és tudatta: Bajnai Gordon beperli Hoppál Pétert. Jelezték egyúttal: Hoppál Fidesz-szóvivő társával, Zsigó Róberttel együtt járhat majd a bíróságra, miután utóbbi ellen a Hajdú-Bét-ügyben tett nyilatkozatai ellen már személyiségi jogi pert indított a volt miniszterelnök.
"A Fidesz székházának elfoglalásával kapcsolatban már a tavasszal is leszögeztük: a tiltakozó polgárok dühét megértjük, céljaikkal egyetértünk, de nem mi állunk mögöttük. (...) Bajnai Gordon nem szervezte és nem bátorította az eseményt" - közölte az Együtt-PM, hozzátéve: békés és demokratikus úton fogják megbuktatni az "Orbán-rezsimet".

Címkék: Pártok-Együtt-PM

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.