Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2017. Szeptember 30. 12:49, szombat | Helyi
Forrás: hirorigo.net

Bemutatták az orosz hadsereg harci felszerelésének harmadik generációját

Bemutatták az orosz hadsereg harci felszerelésének harmadik generációját

A Ratnik-3, az orosz hadsereg harci felszerelésének harmadik generációja, 2022-ben lép hadrendbe, jelentette be Oleg Salyukov az orosz földi erők főparancsnoka pénteken.

A Ratnik-3 harci felszerelés jövőbeni elrendezésének megteremtésével kapcsolatos tudományos kutatások befejezése után a projekt végrehajtása lehetővé teszi egy katona teljesítményének 1,5-szeres növelését különböző feladatok harci feladatok elvégzésében- mondta.

A Ratnik készlet öt integrált rendszert tartalmaz, amelyek magukban foglalják az életet támogató, parancsnoki és kommunikációs, kapcsolódási, védelmi és energiatakarékos alrendszert. Úgy tervezték, hogy minden időjárási körülmények között éjjel-nappal használható.

A Ratnik összesen 59 részből áll, köztük különféle golyóálló mellényeket és védő sisakokat, harci egyrészes ruházatot, aktív védő fülhallgatót, védőszemüveget, gránátvetőt, támadópisztolyt, mesterlövész puskát, lőszert, harci kést, felderítő eszközöket és az egységes optikai és hőképes látóberendezést.

Salyukov hozzátette, hogy a TsNIITochMash által kifejlesztett Ratnik-3 készlet egy exoskeleton vázra épül.

A mesterséges külső váz angolul exoskeleton, az emberi testet magába foglaló teherhordó-helyváltoztató szerkezet, ’külső csontváz’. Az orosz katonai kutatások elsősorban az emberi test teherbírásának (gyorsaság, hordképesség) növelése irányába folynak: az egészséges katona, a lábak és ízületek megtámasztásával, mintegy tízszer akkora teher elviselésére képes, mivel a terhelést a külső váz veszi át.

A célt jelző rendszert a sisak homlokzatára szerelik fel, míg a golyóálló mellény egyszerre több golyót képes megállítani, írja a TASS.

Fotó: © Valeriy Sharifulin / TASS

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.