Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2023. Február 09. 10:13, csütörtök | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Bajnoki érmek az atléták U16-os országos fedettpályás bajnokságról

Bajnoki érmek az atléták U16-os országos fedettpályás bajnokságról

A fedett pályás országos atlétika bajnokságon kezdték a 2023-as esztendőt az ország atlétai.

Mindjárt az egyik legrangosabb honi viadalán mérethették meg magukat a versenyzők. A székesfehérvári ARAK tagjai szép eredményekkel zárták az év nyitó versenyét.

Fliszár Levente és az ARAK fiú 4x200 méteres váltójának ezüstérmével, elkezdődött az atléták fedett pályás bajnokságain az éremgyűjtés.

Fliszár Levente távolugrásban elért egyéni csúccsal, a dobogó 2. fokára állhatott fel. Érdekesség, hogy Fliszár 589 cm-es ugrásával nem volt egyedül: rajta kívül még két másik versenyző is pontosan ekkora eredményt ért el. Levente stabil formája végül kifizetődött, a szabály szerint a második legnagyobb ugrás már az ő javára döntött, így szoros versenyben övé lett a második hely. Szintén nagyon szoros párharcot hozott a fiúk 4×200 m-es váltójának befutója, ahol minimálisnak mondható fél méteres hátrány választotta el a Kertész Kálmán - Skoumal Zalán – Tölgyesi Zénó – Fliszár Levente négyest a bajnoki címtől. Az érmesek edzője Borsányi Zoltán. Élete első országos bajnokságán kiválóan szerepelt Pallos Gréta magasugrásban: 147 cm-ig minden magasságon első kísérletére jutott át, így végül nagy egyéni csúccsal az előkelő 4. helyen zárt!

Szintén első komoly megmérettetésén kiválóan szerepelt Szoboszlai Szofi, Grétához hasonlóan magasugrásban indult és a 8. lett. Kiválóan versenyzett a váltóban érmes csapatból Kertész Kálmán 80 méter gáton. Egyéni csúccsal került a döntőbe, ahol végül az 5. helyen ért célba. A gátfutás után azonnal a távolugráshoz sietett. Szintén a legjobb nyolcba került, egyéni csúccsal a 7. helyen zárt. Skoumal Zalánnak kis híján sikerült a bravúr: 800 m-en a futamában magabiztosan győzött, a leggyorsabb futókat listázó utolsó futamban végül négyen is jobb idővel értek célba, így Zalánnak be kellett érnie az 5. hellyel. Nyáron, szabadtéren a legjobbakkal egy futamban futva bizonyíthatja küzdeni tudását. Döntőbe került és végül 8. helyen végzett Fliszár Levente. A 60 méteres síkfutásban, szintén a nyolcadik legjobb idővel zárt az ARAK leány 4×200 m-es váltója.

A serdülő bajnoksággal egy időben az idősebbek is pályára léptek: Csornai János és Mészáros Balázs 200 méteren, Kerék Patrik hármasugrásban egyéni csúcsot elérve biztató eredményekkel várják a korosztályuk bajnokságát.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport

Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.

Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!

2025. Május 01. 08:29, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlen a Barca-Inter elődöntőn

A Barcelona házigazdaként 3-3-as döntetlent játszott az Internazionaléval a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc szerdai első mérkőzésén.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában

Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.