Hírek
2022. Június 10. 17:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az otthonfelújítási támogatás összege meghaladta a 260 milliárdot

Meghaladta a 260 milliárd forintot az otthonfelújítási támogatás összege a Magyar Államkincstár adatai szerint - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztban pénteken.
Kiemelte: a program egyre népszerűbb, már 150 ezer család kapott támogatást, heti 3 ezer új igénylés érkezik.
A kormány célja, hogy a háború és a brüsszeli szankciók hatásai ellenére is megvédje a családtámogatásokat - tette hozzá a megjegyzések felületén.
Emlékeztetett arra, hogy a jövő évi költségvetésben 450 milliárd forinttal növelik a családtámogatásokra szánt összeget, amely így eléri a 3200 milliárd forintot.
Az Európai Unióban Magyarország fordítja a legtöbbet családtámogatásokra a bruttó hazai termék arányában - húzta alá.
Az otthonfelújítási támogatás keretében az állam maximum 3 millió forinttal járul hozzá a házak, lakások felújításához a gyermeket nevelő családok esetében idén december 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -