Hírek
2023. Augusztus 01. 12:21, kedd |
Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu
Az interneten csalt - a fehérvári nyomozók szerint 19 eset köthető a gyanúsítotthoz
A székesfehérvári nyomozók befejezték azt a büntetőeljárást, amelyet 19 rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás vétség miatt folytattak egy nővel szemben.
A gyanúsított az interneten keresztül kínálta elképzelt portékáit.

A csaló bűnlajstroma 2022 februárjában kezdődött. Ekkor tett feljelentést egy pórul járt soponyai nő, aki elmondta, hogy felkeltette az érdeklődését egy közösségi portál hirdetési felületén egy – mint az a későbbiekben kiderült, álnéven regisztrált – eladó által meghirdetett gyermek hintaszék. Felvette a kapcsolatot a hirdetővel és átutalta a vételárat a megadott számlaszámra, azonban a terméket nem kapta meg. Később a hirdető is elérhetetlenné vált. Ettől kezdve hónapokon keresztül különféle internetes hirdetési oldalakon kínálta portékáit a csaló, akinek áldozatai a termékeket többnyire meg sem kapták, vagy ha érkezett is küldemény, az nem az általuk megrendelt áru volt.
A vételárat az elkövető egyetlen esetben sem utalta vissza a kuncsaftoknak.
A bűnügyesek az eljárásban több tucat potenciális sértettet hallgattak ki, a bizonyítékok beszerzése érdekében adatokat gyűjtöttek, és felderítették a feltételezett elkövető személyazonosságát. A 38 éves nőt 19 rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás vétség miatt kihallgatták, a terhére rótt bűncselekmények elkövetését elismerte. A gyanúsított valamennyi megkárosított vevőjének a kárát megtérítette.
A székesfehérvári rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és a keletkezett iratokat a napokban az illetékes ügyészségnek továbbították.
A hasonló esetek elkerülése érdekében fő az óvatosság és a biztonság, amellyel megakadályozhatjuk, hogy megkárosítsanak bennünket! A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsai:
Az online vásárolt terméket lehetőség szerint személyesen fizesse ki, illetve vegye át! Ne utaljon előre!
Amennyiben nagy távolság miatt nem megoldható a személyes átvétel, mindenképpen olyan eladótól vásároljon, akinek létezését és megbízhatóságát ellenőrizte.
Ha úgy látja, hogy minden óvintézkedés ellenére becsapták, megkárosították, tegyen feljelentést a rendőrségen, vagy hívja a 112-es segélyhívószámot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 15:00, hétfő | Kék hírek
Nagy fogás
Hajnali akcióban csaptak le a hatvani nyomozók két lőrinci dílerre a DELTA Program keretében.
2026. Március 11. 11:00, szerda | Kék hírek
A filmre vett betörés
Akaratán kívül lett egy film főszereplője az a fiatalember, aki egy nagykanizsai élelmiszerboltba tört be február végén. Egy közel lakó nő ugyanis nemcsak észrevette és szólt a rendőröknek, de a telefonjával filmre is vette.
2026. Február 25. 15:00, szerda | Kék hírek
Bilincsben a rablóbanda tagjai
A ceglédi rendőrök elfogták azt a két férfit, akik erőszakkal érvényesítették a pénzügyi érdekeiket.
2026. Február 18. 16:00, szerda | Kék hírek
Felszámolták a budakeszi droglabort
Magyar–lengyel nyomozók együtt csaptak le arra a kábítószert előállító csapatra, akik a budapesti éjszakában árusították illegális szereiket.
