Hírek
2020. Június 09. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt
Az idősek közül kerül ki a legtöbb koronavírussal fertőzött és elhunyt is - közölték a koronavirus.gov.hu oldalon hétfő délután.
A kormányzati portálon kiemelték: az eddigi 4014 igazolt fertőzött 45 százaléka, az elhunytak 89 százaléka 65 év feletti.
A 80 év feletti korosztály különösen veszélyeztetett, az elhunytak csaknem fele ebből a korosztályból kerül ki - tették hozzá.
A koronavirus.gov.hu hétfő reggel azt írta: meghalt két idős, krónikus beteg és hattal, 4014-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Az elhunytak száma 548-ra nőtt. 2284-en már meggyógyultak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
