Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2015. Április 23. 15:20, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Az étrend fontosabb a testmozgásnál a fogyás szempontjából egy kutatás szerint

Az étrend fontosabb a testmozgásnál a fogyás szempontjából egy kutatás szerint

Aki fogyni akar, annak a helyes étrend fontosabb a testmozgásnál - írta három tudós a British Journal of Sports Medicine című szaklap aktuális számában.

Tanulmányuk a mozgásszegény életmód és az elhízás összefüggésének "tévhitét" kívánta eloszlatni. "Helytelen étrendet nem lehet lefutni" - idézte a The Daily Mail Aseem Malhotra kardiológus szavait.
A rendszeres testmozgás alapvető fontosságú eszköze a súlyos krónikus betegségek, köztük a 2-es típusú cukorbetegség, a szívproblémák és a demencia megelőzésének.
A kutató szerint a cukor és a szénhidrátok túlzott fogyasztásának számlájára írható az elhízás: "a kalóriadús étrendek több egészségügyi problémát okoznak, mint a mozgásszegény életmód, az alkohol és a dohányzás együttvéve".
Manny Noakes, az ausztrál kormány tudományos intézetének (CSIRO) kutatási igazgatója szerint azonban ugyanilyen tévhit az is, ha a cukrot és a szénhidrátokat tartják az elhízás egyedüli okozójának.
"Az ausztrálok több mint 30 százaléknyi energiatöbblete a kényeztető ételekből származik, amelyek közül soknak lehet magas a cukor- és szénhidráttartalma, ám sok az olyan is, amelyben rengeteg a zsír és a só" - magyarázta.
Hozzátette: az egészséget és a jó közérzetet nem lehet úgy elérni, hogy egyetlen tápanyag elhagyására koncentrálunk, és a testmozgás sok előnnyel jár, ám ez inkább a fogyással elért testsúly megtartásában segít, nem a súlyvesztésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:44, hétfő | Életmód

Krasznahorkai László lázadásról, emberi méltóságról, angyalokról, reményről beszélt Stockholmban

A lázadásról, az emberi méltóságról, az angyalokról és a reményről beszélt Krasznahorkai László vasárnap Stockholmban.

2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód

Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel

December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában

2025. December 06. 08:47, szombat | Életmód

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese